niedziela 19 Sie 2018

  • fotowoltaika.jpg
  • Kol_sloneczne.jpg
  • odkurzacze_centralne.jpg
  • pompy_ciepla.jpg

Fotowoltaika

Panel fotowoltaiczny germanPV Zielona Góra

Jeżeli myśleli Państwo o zaoszczędzeniu pieniędzy wydawanych na zużycie energii elektrycznej w swoim gospodarstwie domowym lub firmie to możemy zaproponować rozwiązanie jakim są panele fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej. Według istniejącego prawa instalacje do 40 kW...

Czytaj dalej....

Kolektory słoneczne

Hewalex Zielona GóraKolektory słoneczne (solary) to doskonały sposób na pozyskiwanie energii dostępnej niemalże w każdym rejonie naszego kraju. Główną zaletą tego rozwiązania jest znaczne obniżenie kosztów energii, ponieważ koszty zakupu wraz z montażem urządzeń zwraca się dość szybko w postaci m...

Czytaj dalej...

Odkurzacze centralne

HUSKY cyklon ZIelona Góra lubuskie

 

Firma nasza jest autoryzowanym przedstawicielem systemów centralnego odkurzania marki HUSKY, DUOVAC i SANIFLO. Urządzenia te istnieją na rynku światowym od ponad 45 lat a producenci dostarczają najnowocześniejszych urządzeń wysokiej klasy o bardzo dobrej jakości i trwałości w p...

Czytaj dalej...

Kolektory

Hewalex Zielona GóraKolektory słoneczne (solary) to doskonały sposób na pozyskiwanie energii dostępnej niemalże w każdym rejonie naszego kraju. Główną zaletą tego rozwiązania jest znaczne obniżenie kosztów energii, ponieważ koszty zakupu wraz z montażem urządzeń zwraca się dość szybko w postaci mniejszych rachunków za prąd lub gaz. Następną ważną zaletą jest pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Kolektory słoneczne płaskie zapewniają korzystną relację ceny do wydajności cieplnej w większości przypadków zastosowania instalacji solarnej. Jednak za „serce” kolektora uznaje się powszechnie absorber, jako element odpowiadający za pozyskiwanie promieniowania słonecznego, wytwarzanie i oddawanie ciepła. Absorbery w kolektorach słonecznych wykonywane są obecnie z użyciem dwóch materiałów: miedzi oraz aluminium. O ile wcześniej standard stanowiły absorbery całkowicie miedziane, to obecnie standardem rynkowym stały się absorbery aluminiowo-miedziane (Al-Cu), to znaczy z blachą aluminiową i orurowaniem. Oferują one niższą cenę zakupu dzięki zastąpieniu miedzi przez aluminium, a jednocześnie orurowanie miedziane pozwala zachować standardowe reguły wykonywania instalacji solarnej.
 
Najbardziej rozpowszechnionym w naszym kraju układem solarnym jest układ do ogrzewania ciepłej wody użytkowej poniżej schemat takiego układy (źródło firma Hewalex).
Hewalex Zielona Góra
 
Istnieje również możliwość podłączenia instalacji solarnej do wspomagania centralnego ogrzewania budynku. Poniżej schemat takiego podłączenia źródło firma Hewalex).
 
Hewalex Zielona Góra lubuskie
 

Hewalex Pompa ciepła Zielona Góra lubuskieZestawy solarne są bardzo ekologicznym rozwiązaniem, ponieważ w trakcie wytwarzania energii brak jest szkodliwych dla środowiska ubocznych efektów spalania węgla czy gazu. Energia cieplna która powstaje jest dużo bardziej ekologiczna niż w większości tradycyjnych rozwiązań grzewczych. Dobrze zaprojektowana instalacja solarna może zapewnić nawet 60% pokrycia zapotrzebowania na ciepło do ogrzewania wody i jest doskonałym rozwiązaniem w czasach wciąż drożejących paliw konwencjonalnych.

Oferta naszej firmy obejmuje poszczególne produkty, takie jak kolektory słoneczne próżniowe jak i płaskie, zestawy przyłączeniowe kolektorów ich mocowania, podgrzewacze , akcesoria i osprzęt jak również kompletne zestawy solarne.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą oferta pomp ciepła, które mogą stanowić uzupełnienie instalacji solarnej lub niezależne rozwiązanie.

Bardzo ważnym aspektem jest troska o ochronę środowiska które jak do tej pory jest przez ludzkość bardo mocno eksploatowane. Wykorzystanie odnawialnej energii słonecznej wiąże się z ograniczeniem zużycia paliw tradycyjnych w systemach grzewczych, opartych na wyczerpujących się złożach.

 

Cennik techniki solarnej 2015

 

 

 

Jeżeli zainteresowała Państwa sprawa turbin wiatrowych, kolektorów słonecznych czy też pomp ciepła lub inna związana z odnawialnymi źródłami energii prosimy o przejście na stronę "kontakt" gdzie znajduje się formularz kontaktowy i pozostawienie tam niezbędnych danych kontaktowych i ewentualnych pytań.

Odpowiadamy lub oddzwaniamy szybko.